وضعیت هوای کابل

لیست پرواز ها

اوقات شرعی کابل

اذان صبح 4:57 ق-ظ
طلوع آفتاب 6:22 ق-ظ
اذان ظهر 12:25 ب-ظ
اذان عصر 3:15 ب-ظ
اذان مغرب 4:55 ب-ظ
اذان خفتن 6:18 ب-ظ

نرخ اسعار امروز

1 دالر 79.0038 افغانی
1 یورو 87.0188 افغانی
1 درهم 21.4400 افغانی
1 تومان 0.0070 افغانی
1 کلدار 0.5024 افغانی
1 هندی 1.1063 افغانی

روزنامه های کابل

ریاست مالی واداری


معرفی مختصر و تاریخچه: ریاست مالی و اداری یکی از ریاست‌های کلیدی شاروالی‌کابل بوده و به حیث ستون فقرات شاروالی‌کابل کار می‌نماید.

تشکیلات: ریاست اداری در دوره دوم شاروالی‌کابل در سال (۱۳۳۲ ه.ش) روی کار آمد که تشکیل این ریاست دارای یک بست معاونیت حسابی، یک بست مدیریت عمومی خدمات و به تعداد (16) مدیریت میباش.

چارت تشکیلاتی ریاست مالی و اداری

وظایف و مسوولیت های ریاست مالی و اداری: ریاست مالی و اداری وظایف خویش را در مطابقت به لایحۀ وظایف این ریاست انجام می‌دهند. با روی کار آمدن رهبری جدید، قانون مداری و شفافیت در تمام پروسه‌های کاری این ریاست و مدیریت‌های آن با جدیدیت تمام در نظر گرفته می‌شود. ارایۀ خدمات عمومی یکی از مهم‌ترین وظایف این ریاست می‌باشد. مسئوولیت فراهم‌آوری خدمات حمایوی، تهیه و تدارکات اجناس، مواد ساختمانی و سرکسازی، روغنیات و پرزه جات وسایط از جمله مهمترین وظایف این ریاست بشمار میرود؛ ساختار بودجه و تشکیل سال مالی شاروالی‌کابل هم یکی دیگر از وظایف مهم این ریاست میباشد. این ریاست همچنان مسئوولیت اجرای حواله‌های معاشات و پرداخت‌ها را به عهده دارد و در اجرا و تهیه نمودن هرگونه پیشنهادات اصولی ادارات محترم شاروالی‌کابل اقدامات بموقع و قانونی می نماید. 

 تنظیم وسایط، ثبت اجناس خریداری شده، تهیۀ قرطاسیه و مفروشات دفتر نیز از جمله وظایف این ریاست بوده و میباشد .