وضعیت هوای کابل

لیست پرواز ها

اوقات شرعی کابل

اذان صبح 3:17 ق-ظ
طلوع آفتاب 4:56 ق-ظ
اذان ظهر 12:30 ب-ظ
اذان عصر 4:56 ب-ظ
اذان مغرب 7:07 ب-ظ
اذان خفتن 8:20 ب-ظ

نرخ اسعار امروز

1 دالر 73.0028 افغانی
1 یورو 85.5039 افغانی
1 درهم 19.8063 افغانی
1 تومان 0.0092 افغانی
1 کلدار 0.5649 افغانی
1 هندی 1.0708 افغانی

روزنامه های کابل

ریاست مالی واداری


معرفی مختصر و تاریخچه :  ریاست مالی و اداری یکی از ریاست های کلیدی شاروالی کابل بوده و به حیث ستون فقرات شاروالی کابل کار می نماید.
تشکیلات :  ریاست اداری در دوره دوم شاروالی کابل در سال (۱۳۳۲ ه.ش) روی کار آمد که  تشکیل این ریاست  دارای یک بست معاونیت حسابی، یک بست مدیریت عمومی خدمات و به تعداد (12) مدیریت میباشد .

چارت تشکیلاتی ریاست اداری
 

وظایف و مسوولیت های ریاست مالی و اداری : این ریاست وظایف خویش را در مطابقت به لایحۀ وظایف این ریاست انجام میدهند با روی کار آمدن رهبری جدید، قانون مداری و شفافیت در تمام پروسه های کاری این ریاست و مدیریت های آن با جدیدیت تمام در نظر گرفته میشود.ارایۀ خدمات عمومی یکی از مهم ترین وظایف این ریاست میباشد. مسئوولیت فراهم آوری خدمات حمایوی، تهیه و تدارکات اجناس، مواد ساختمانی و سرکسازی، روغنیات و پرزه جات وسایط از جمله مهمترین وظایف این ریاست بشمار میرود. ساختار بودجه و تشکیل سال مالی شاروالی کابل هم یکی دیگر از وظایف مهم این  ریاست میباشد. این ریاست همچنان مسئوولیت اجرای حواله های معاشات وپرداخت ها را به عهده دارد و در اجرا و تهیه نمودن هرگونه پیشنهادات اصولی ادارات محترم شاروالی اقدامات  بموقع و قانونی می نماید.
 تنظیم وسایط، ثبت اجناس  خریداری شده، تهیۀ قرطاسیه و مفروشات دفتر نیز از جمله وظایف این ریاست بوده و میباشد .