وضعیت هوای کابل

لیست پرواز ها

اوقات شرعی کابل

اذان صبح 4:00 ق-ظ
طلوع آفتاب 5:00 ق-ظ
اذان ظهر 12:30 ب-ظ
اذان عصر 4:20 ب-ظ
اذان مغرب 6:05 ب-ظ
اذان خفتن 7:20 ب-ظ

نرخ اسعار امروز

1 دالر 75.4993 افغانی
1 یورو 88.1063 افغانی
1 درهم 20.4213 افغانی
1 تومان 0.0060 افغانی
1 کلدار 0.5909 افغانی
1 هندی 1.0658 افغانی

روزنامه های کابل

ریاست دفتر مقام

 معرفی مختصر و تاریخچه:  ریاست دفتر مقام یکی از ریاست های کلیدی شاروالی کابل بوده و در مقر شاروالی کابل موقعیت دارد  . ریاست دفتر در اصل یک واحد کاری و تشکیلاتی شاروالی کابل بوده که منحیث تسهیل کننده  امور مربوط به مقام شاروالی  کابل و معاونین آن می باشد. همچنان تعمیل کننده کلیه دساتیر و هدایات مقام شاروالی کابل در پرتو قانون، مقررات و صلاحیت های تفویض شده به معاونین آن بوده و مکلف به ابلاغ فرامین، احکام و هدایات کتبی مقام عالی ریاست ج.ا.ا بوده همچنان تکثیر کننده مصوبات کابینه، شورای وزیران و تطبیق کننده مفاد آن از طریق شعبات ذیربط و اجرایی است.
تشکیلات : این ریاست در تشکیل فعلی خود دارای یک معاونیت ، یک مدیریت اجراییه و به تعداد (70 ) کارمند و پرسونل خدماتی می باشد.ئ مختصر 

چارت تشکیلاتی ریاست دفتر مقام

 

وظایف و مسوولیت های ریاست دفتر مقام: این ریاست مسوولیت مستقیم تنظیم امور  مربوط به مقامات ارشد شاروالی کابل اعم از تنظیم ملاقات ها و جلسات مقامات ارشد شاروالی کابل، اجراات اداری در بخش مصوبات، احکام و فرامین مقامات محترم ریاست جمهوری، ریاست محترم اداره  امور، کابینه و شورای وزیران، همچنان ارتباط با مردم - ادارات دولتی - پارلمان کشور وکلای گذر - سمع شکایات شهروندان و کارمندان شاروالی کابل ، تطبیق هدایات مقامات صالحه ، تطبیق هدایات مقام شاروالی کابل ، جلسات اداری و غیره موارد مربوطه  را بدوش دارد.