وضعیت هوای کابل

لیست پرواز ها

اوقات شرعی کابل

اذان صبح 4:00 ق-ظ
طلوع آفتاب 5:00 ق-ظ
اذان ظهر 12:20 ب-ظ
اذان عصر 3:40 ب-ظ
اذان مغرب 5:40 ب-ظ
اذان خفتن 7:00 ب-ظ

نرخ اسعار امروز

1 دالر 76.1476 افغانی
1 یورو 87.9727 افغانی
1 درهم 20.5931 افغانی
1 تومان 0.0062 افغانی
1 کلدار 0.5802 افغانی
1 هندی 1.0633 افغانی

روزنامه های کابل

پیام سرپرست شاروالی کابل به مناسبت حلول سال 1397 خورشیدی


 
می خواهم سخنم را با این بیت سعدی شیرازی آغاز نمایم:

برآمد باد صبح و بوی نوروز
به کام دوستان و بخت پیروز
مبارک بادت این سال و همه سال
همایون بادت این روز و همه روز
یکی از برتری های تقویم هجری خورشیدی اینست که آغاز آن، برابر است با بهار و شگوفایی زمین گوارایی محیط برای کشت و کار. در این روز نیاکان آریایی مان با درک و درایتی که از اعتدال هوا داشتند به کشت و کار می آغازیدند و این روز را جشن می گرفتند. این رسم نیاکان مان بخشی از هویت و فرهنگ ماست که از گذشته های دور تا کنون  در میان کشور های حوزه  تمدنی نوروز از آن گرامی داشت به عمل می آید که افغانستان یکی از آن کشور هاست و شهروندان افغانستان با روش های گونا گون و با شکوه از این روز گرامیداشت به عمل می آورند
شاروالی کابل مثل همیشه در راستای زیبایی و سرسبزی شهر تلاش نموده و همه ساله با غرس صدها اصله نهال و هزاران بته گل های زینتی گونه گون در سطح شهر، مسوولیت خویش را ادا نموده است. همچنان از شهریان محترم کابل تمنا دارم تا هر شهروند با غرس یک نهال و یا یک بته گل و مراقبت و آبیاری مداوم از آن، نقش شهروندی شان را در قبال شهر شان ادا نموده تا شهری زیبا، سرسبز و دارای هوای عاری از گرد و خاک  داشته باشیم.
همچنان انتظار داریم تا شهروندان عزیز کابل، در بخش حفظ و مراقبت نهال ها و گل بته های غرس شده توجه جدی مبذول داشته و مانع صدمه رساندن افراد بی مسوولیت به محیط های سبز شوند. افزون بر این آروز داریم تا والدین و استادان محترم به فرزندان شان توصیه نمایند تا از شکستاندن بته ها و نهال های غرس شده خود داری نموده و در عوض با نهال ها و گل بته ها با محبت رویه نمایند.

لهذا از خواند متعال خواهانم تا سالهای عاری از هر نوع خشونت و جنگ و خون ریزی در پیش داشته باشیم و دیگر اشکی از چشم مادری در فراق فرزندش نریزد و کودکی یتیم نشود و همسری بیوه نماند.
همینگونه برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز سال خوب تعلیمی و برای کشاورزان زحمت کش میهن، سال پر از فرآورده های مشروع خواهانم.
از خداوند توفیق می خواهیم تا بیشتر از پیش مصدر خدمت برای هموطنان خویش باشیم.