وضعیت هوای کابل

لیست پرواز ها

اوقات شرعی کابل

اذان صبح 4:00 ق-ظ
طلوع آفتاب 5:00 ق-ظ
اذان ظهر 12:30 ب-ظ
اذان عصر 4:20 ب-ظ
اذان مغرب 6:05 ب-ظ
اذان خفتن 7:20 ب-ظ

نرخ اسعار امروز

1 دالر 75.6500 افغانی
1 یورو 88.5588 افغانی
1 درهم 20.4347 افغانی
1 تومان 0.0056 افغانی
1 کلدار 0.5909 افغانی
1 هندی 1.0668 افغانی

روزنامه های کابل

پیام سرپرست شاروالی کابل به مناسبت ماه مبارک رمضان

 فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را برای تمام شهروندان کشور به ویژه پایتخت نشینان محترم تبریک عرض می دارم و به امید روز های خوب  و قبولی طاعات و عبادت شما از بارگاه الهی هستیم.
ماه مبارک رمضان زمان مشخصی است که ثواب اعمال در آن زیادتر و دروازه های خیر برای روزه داران گشوده می گردد ، رمضان ماه خیر و برکت و انفاق است. در قرآن کریم از این ماه به نام هدایت کننده مردم یاد شده، ده روز اول ماه مبارک رمضان رحمت ، ده روز وسط آن آمرزش و ده روز آخر آن رهایی از آتش جهنم است. احادیث زیادی نیز در بزرگی این ماه وارد شده، در صحیح بخاری و مسلم آمده است که پیامبر صلی الله علیه وسلم  فرمود: “چون رمضان فرا رسد دروازه های بهشت باز شده و دروازه های دوزخ بسته می شود و شیاطین به زنجیر کشیده می شوند”.  و چون اعمال خیر در این ماه زیاد می شود و همچنین برای تشویق به انجام اعمال صالح دروازه های بهشت باز می گردد و برعکس چون اهل ایمان کمتر مرتکب گناه می شوند شیاطین به زنجیر کشیده می شوند و نمی توانند همچون دیگر ماه ها به اهداف فربنده شان دست یابند.
آرزو دارم با فرا رسیدن این ماه مبارک،آتش جنگ در گوشه و کنار میهن عزیز مان خاموش شده و آداب و آموزه های اسلامی باعث استحکام وحدت ، برادری و برابری میان ملت بزرگ افغانستان گردد . و این ماه مبارک پایان جنگ و آغاز صلح در کشور مان باشد تا شاهد هیچگونه درد مصیبت نباشیم و زیر یک چتر دین مبارک اسلام در کنار هم زیست باهمی را تجربه نمایم.