وضعیت هوای کابل

لیست پرواز ها

اوقات شرعی کابل

اذان صبح 3:23 ق-ظ
طلوع آفتاب 5:00 ق-ظ
اذان ظهر 12:30 ب-ظ
اذان عصر 4:54 ب-ظ
اذان مغرب 7:02 ب-ظ
اذان خفتن 8:15 ب-ظ

نرخ اسعار امروز

1 دالر 72.7680 افغانی
1 یورو 82.8917 افغانی
1 درهم 19.7393 افغانی
1 تومان 0.0078 افغانی
1 کلدار 0.6022 افغانی
1 هندی 1.0692 افغانی

روزنامه های کابل

زندگی و کارنامه های معین خدمات شهری شاروالی کابل

پوهنیار مسیح الله محبوب در سال ۱۹۸۲ میلادی در ولایت کابل در یک خانواده متدین و روشنفکر دیده به جهان گشوده است. تعلیمات ابتدایی و متوسطه را در  کابل و لیسه را در مهاجرت در کشورهای همسایه بپایان رسانیده است
آقای محبوب دوره لیسانس درپوهنحی انجنیری پوهنتون کابل از رشته انجنیری سیول با نمرات عالی و کدری فارغ گردیده و بعدآ در همین پوهنحی منحیث استاد استخدام شد سپس از طریق بورسیه برای تحصیلات عالیتر به کشور امریکا رفت و مدرک ماستری خویش را از رشته انجنیری محیط زیست در پوهنتون "اوهایو" که یکی از دانشگاه‌های معتبر ایالات متحده آمریکا میباشد به درجه عالی دریافت نمود. اثرکه او در جریان دوره تحصیل نوشت فعلآ در دیپارتمنت ترانسپورتیشن ایالت اوهایو منحیث رهنمای تخنیکی استفاده میشود.
آقای محبوب سالهای زیادی را در نهادهای ملی و بین المللی در داخل کشور مصروف خدمت گزاری بوده و در عرصه های کاری، دست آوردهای زیادی داشته است. در ماه حمل 1387 به حیث استاد در پوهنحی انجنیری پوهنتون کابل به طور رسمی آغاز به کار کرد ودر عین سال شامل  پروگرام توامیت  اکادمیک در اکادمی ملی نظامی افغانستان که حال به اسم پوهنتون نظامی مارشال محمد قسیم فهیم مسما است٫ و پوهنتون نظامی ویست پواینت امریکا شد و در این پروگرام یکی از اعضای اکادمیک ایجاد پوهنحی انجینری در اکادمی ملی نظامی بود و برای اولین بار مضمون انجنیری محیط زیست را در پوهنحی انجنیری ترتیب و تدوین نمود  وبرای یک و نیم سال در دیپارتمنت انجنیری اکادمی ملی نظامی تدریس نمود در در این مدت همراه با رهنمای اکادمیک موفق به چاب یک مقاله علمی در قسمت سیستم تدریس در افغانستان شد که در یکی از ژورنال های معتبر در امریکا منحیث یک اثر تحقیقی پذیرفته شد. و نیز در پهلوی کار های رسمی در پوهنتون های شخصی نیز برای مدت دو سال بعد از وقت در بخش های تخنیکی تدریس کرد.
آقای محبوب منحیث مشاور تخنیکی از طرف دفتر JICA در وزارت های فواید عامه و ترانسپورت برای یک و نیم سال ایفای وظیفه کرده است. بعداز ختم تحصیل در سال ۲۰۱۱ در پهلوی تدریس در پوهنتون آقای محبوب منحیث معاون موسسه تحقیقاتی و انکشافی برای افغان ها به مدت پنج سال در بخش های مدیریتی و انکشافی ایفای وظیفه کرد.
آقای محبوب در پهلوی تحصیلات عالی در بخش های مدیریت و اداره در کشورهای تایلند٫ دوبی٫ ترکیه آموزش های مسلکی نیز دیده است.
 بعد از چندین سال خدمت در ساحه اکادمیک و بر حسب لزوم دید، بتاریخ ۱۶ جوزای سال 1395 مطابق حکم   مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان به صفت معین خدمات شهری شاروالی کابل مقرر گردیدند.