وضعیت هوای کابل

لیست پرواز ها

اوقات شرعی کابل

اذان صبح 4:00 ق-ظ
طلوع آفتاب 5:00 ق-ظ
اذان ظهر 12:30 ب-ظ
اذان عصر 4:20 ب-ظ
اذان مغرب 6:05 ب-ظ
اذان خفتن 7:20 ب-ظ

نرخ اسعار امروز

1 دالر 75.4993 افغانی
1 یورو 88.1063 افغانی
1 درهم 20.4213 افغانی
1 تومان 0.0060 افغانی
1 کلدار 0.5909 افغانی
1 هندی 1.0658 افغانی

روزنامه های کابل

ریاست نشرات

 

معرفی مختصر و تاریخچه : در دوره اول انتخابی شاروالی کابل (دوره ۵ ساله ۱۳۲۷ه.ش–۱۳۳۲ ه.ش)، مجمع وکلای شاروالی کابل اخذ امتیاز یک جریده مستقل شهری از ریاست مستقل مطبوعات حکومت وقت را مورد تصویب قرار داد که در نتیجه، برای اولین بار به تاریخ ۱۵ عقرب ۱۳۳۰ه.ش اولین شماره نشریه پامیر به نگارش احمد میررویان در قطع فلسکیب قدم به عرصه نشر گذاشت و وارد خانواده مطبوعات کشور گردید. به این ترتیب، برای اولین بار اساس یک مرکز نشراتی در شاروالی کابل گذاشته شد که تا امروز نشریه پامیر درچوکات ریاست نشرات فعالیت دارد. این ریاست طی عمر شصت و هفت ساله خویش فراز و فرودهای زیادی را تجربه کرده و تحولات زیادی را پشت سر گذاشته است .
  تشکیلات : این ریاست در تشکیل فعلی خود دارای پنج مدریت عمومی ( مدیریت دانش و فرهنگ - مدیریت اطلاعات - مدیریت امور اجتماعی - مدیریت تصحیح و مدیریت چاپ ) وپنج مدیریت  مدیریت اداری - مدیریت تولید و تخنیک - مدیریت کتابخانه و توزیع - مدیریت کمپیوتر و مدیریت فلم های مستند ) در تشکیل خود دارد و به تعداد (42) کارمند و  پرسونل خدماتی می باشد .

 

چارت تشکیلاتی ریاست نشرات

وظایف و مسوولیتها : ریاست نشرات  تنها ریاست درشاروالی  کابل است که مسوولیت مستقیم هماهنگی  رسانه ها ، انعکاس فعالیت  ها  ، تسهیل و تدویر محافل و جلسات ادارات مختلف شاروالی کابل، تغذیه به موقع رسانه ها از طریق مصاحبه ها و حضور در برنامه های رسانه ای، تدویر کنفرانس های مطبوعاتی به همکاری مرکز رسانه های حکومت، ارایه معلومات از طریق فورم تقاضای اطلاعات برای شهروندان ، موارد مربوط به اطلاع رسانی از طریق رسانه جمعی و غیره از فعالیت های دیگری است که امروز ریاست نشرات آن را بر عهده دارد و روزانه به اجرآات آن می پردازد.