وضعیت هوای کابل

لیست پرواز ها

اوقات شرعی کابل

اذان صبح 4:57 ق-ظ
طلوع آفتاب 6:22 ق-ظ
اذان ظهر 12:25 ب-ظ
اذان عصر 3:15 ب-ظ
اذان مغرب 4:55 ب-ظ
اذان خفتن 6:18 ب-ظ

نرخ اسعار امروز

1 دالر 79.0038 افغانی
1 یورو 87.0188 افغانی
1 درهم 21.4400 افغانی
1 تومان 0.0070 افغانی
1 کلدار 0.5024 افغانی
1 هندی 1.1063 افغانی

روزنامه های کابل

ریاست نشرات

 معرفی مختصر و تاریخچه: در دوره اول انتخابی شاروالی‌کابل (دوره ۵ ساله ۱۳۲۷ه.ش–۱۳۳۲ ه.ش) مجمع وکلای شاروالی‌کابل اخذ امتیاز یک جریده مستقل شهری از ریاست مستقل مطبوعات حکومت وقت را مورد تصویب قرار داد که در نتیجه، برای اولین بار به تاریخ ۱۵ عقرب ۱۳۳۰ه.ش اولین شماره نشریه پامیر به نگارش احمد میررویان در قطع فلسکیب قدم به عرصه نشر گذاشت و وارد خانواده مطبوعات کشور گردید. به این ترتیب، برای اولین بار اساس یک مرکز نشراتی در شاروالی‌کابل گذاشته شد که تا امروز نشریه پامیر در چوکات ریاست نشرات فعالیت دارد. این ریاست طی عمر شصت وهفت ساله خویش فراز و فرودهای زیادی را تجربه کرده و تحولات زیادی را پشت سر گذاشته است. 

  تشکیلات: این ریاست در تشکیل فعلی خود دارای پنج مدیریت عمومی ( مدیریت دانش و فرهنگ، مدیریت اطلاعات، مدیریت امور اجتماعی، مدیریت تصحیح و مدیریت چاپ ) و پنج مدیریت: مدیریت اداری، مدیریت تولید و تخنیک، مدیریت کتابخانه و توزیع، مدیریت کمپیوتر و مدیریت فلم های مستند) در تشکیل خود دارد و به تعداد (42) کارمند و پرسونل خدماتی می باشد.

 

چارت تشکیلاتی ریاست نشرات

وظایف و مسوولیتها: ریاست نشرات تنها ریاست در شاروالی‌کابل است که مسوولیت مستقیم هماهنگی رسانه ها، انعکاس فعالیت‌ها، تسهیل و تدویر محافل و جلسات ادارات مختلف شاروالی‌کابل، تغذیه به موقع رسانه ها از طریق مصاحبه‌ها و حضور در برنامه های رسانه‌ای، تدویر کنفرانس‌های مطبوعاتی به همکاری مرکز رسانه های حکومت، ارایه معلومات از طریق فورم تقاضای اطلاعات برای شهروندان، موارد مربوط به اطلاع رسانی از طریق رسانه جمعی وغیره از فعالیت های دیگری است که امروز ریاست نشرات آن را بر عهده دارد و روزانه به اجرآات آن می پردازد.