وضعیت هوای کابل

لیست پرواز ها

اوقات شرعی کابل

اذان صبح 4:00 ق-ظ
طلوع آفتاب 5:00 ق-ظ
اذان ظهر 12:30 ب-ظ
اذان عصر 4:20 ب-ظ
اذان مغرب 6:05 ب-ظ
اذان خفتن 7:20 ب-ظ

نرخ اسعار امروز

1 دالر 75.6500 افغانی
1 یورو 88.5588 افغانی
1 درهم 20.4347 افغانی
1 تومان 0.0056 افغانی
1 کلدار 0.5909 افغانی
1 هندی 1.0668 افغانی

روزنامه های کابل

ملاقات قانون‌پوه استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری با پوهنیار عبدالله حبیب‌زی سرپرست شاروالی کابل

25 میزان 1396

طی ملاقات قانون‌پوه استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری با پوهنیار عبدالله حبیب‌زی سرپرست شاروالی کابل روز گذشته در دفتر کارش، خواهان تسریع روند تطبیق پلان منظور شدۀ شاروالی کابل در راستای بهسازی دشت برچی در ناحیۀ ۱۳ شد.
معاون دوم رئیس جمهور، اصلاحات صورت گرفته در شاروالی کابل را یک آغاز نیک و مؤثر خواند و بر اصلاحات همه جانبه در فرایند استخدام، ساده سازی فرایند کاری، اصلاحات قوانین و نهایی شدن مقرره‌های شاروالی کابل تأکید کرد وگفت که اصلاحات با تأکید بر مبارزه علیه فساد اداری در شاروالی کابل، باید اولویت اساسی و مستمر آن اداره باشد.
معاون دوم رئیس جمهور، با بیان در خواست‌ها و مطالبات باشندگان ناحیه ۱۳ و دیگر نواحی غرب کابل گفت که خدمات شهری و وضعیت محیطی در نواحی غرب کابل مخصوصاً دشت برچی غیر معیاری بوده و متأسفانه در سال‌های متمادی از امکانات شهری و خدمات عام المنفعه محروم مانده است وی خواهان تکمیل سه و نیم کیلومتر سرک باقی مانده در ادامۀ جادۀ شهید مزاری از قلعۀ نو تا سرک کمپنی ـ میدان شهر را از مطالبات جدی باشندگان این منطقه خواند و از سرپرست شاروال کابل خواست که درمورد اعمار این سرک عملاً اقدام نماید.
سپس سرپرست شاروال کابل در خصوص برنامه های انکشافی غرب کابل گفت که شاروالی کابل به تمام نواحی شهرکابل به گونه یکسان با در نظرداشت رشد متوازن عرضه خدمات خواهد کرد. همچنان در خصوص سرک امتداد یافته شهید مزاری گفت که بودجۀ این سرک موجود است و شاروالی کابل هم اکنون در حال بررسی اسناد تخنیکی آن است که پس از تکمیل اسناد و مراحل تخنیکی به داوطلبی سپرده شده و کار ساختمانی آن عملاً در سال ۱۳۹۷غاز خواهد شد. همچنان سرپرست شاروال کابل از آغاز و پیشرفت امور ساختمانی سه پروژه مهم، و تکمیل اسناد املاکی جاده عرفانی در این ناحیه اطمینان داد.
معاون رئیس جمهور سرعت کار در پروژه‌های انکشافی، ارائه خدمات عمومی، ازدحام ترافیک، عدم دسترسی به خدمات بهداشتی و نظافت شهری، محدویت‌های مصئونیت از حوادث مانند آتش سوزی و سیلاب را از جمله مشکلات اولیه باشندگان این منطقه خوانده گفت که تاکنون به تعهدات حکومت در برابر مطالبات مردم پاسخ قناعت بخش داده نشده است و شاروالی کابل باید، طبق پلان منظور شدۀ خود، به اجرایی شدن اولویت‌های درنظر گرفته شدۀ سال جاری، سرعت بدهد.
سپس پوهنیار عبدالله حبیب‌زی، سرپرست شاروالی کابل تأکید کرد که پروژه‌های انکشافی که در ساحات پل خشک، جبارخان وشهرک صفا در جریان بوده و یک قسمت زیاد آن در سال جاری تکمیل می‌گردد. وی همچنین تصریح کرد که دو سرک اتصالی از جادۀ شهید مزاری یکی از گولای مهتاب قلعه به سمت کمپنی و دیگری هم از جادۀ شهید مزاری به سمت شهرک امید سبز و سه پروژۀ انکشافی دیگر در ساحۀ دشت برچی، تحت پروسه استملاکی و مطالعه قرار داشته و در بودجه سال ۱۳۹۷ شامل می‌باشد که در آغاز سال آینده کار ساختمانی آن آغاز خواهد شد.
معاون رئیس جمهور نسبت به مشکل ازدحام در مسیر جادۀ شهید مزاری به شاروالی کابل هدایت داد که هرچه زود تر پلان تطبیقی شاروالی در این زمینه اجرایی شود. در ادامه سرپرست شاروالی کابل وعده سپرد که پلان شاروالی کابل در این خصوص تکمیل شده و طبق این پلان، دست‌فروشان مسیر جادۀ شهید مزاری به سرای‌های اطراف این جاده جا به جا خواهد شد و طبق امضا تفاهم‌نامۀ شاروالی کابل با پولیس کابل و ادارۀ لوی سارنوالی در این خصوص، از ازدحام دوباره دستفروشان به صورت جدی جلوگیری به عمل می‌آید. و با تکمیل شدن پروسه انتقال رهبری مدیریت ترافیک این پروسه عملی خواهد شد. توقع میرود که الی ختم سال ۱۳۹۷ تغیر بزرگ در زندگی مردم غرب کابل به میان آید.