وضعیت هوای کابل

لیست پرواز ها

اوقات شرعی کابل

اذان صبح 3:17 ق-ظ
طلوع آفتاب 4:56 ق-ظ
اذان ظهر 12:30 ب-ظ
اذان عصر 4:56 ب-ظ
اذان مغرب 7:07 ب-ظ
اذان خفتن 8:20 ب-ظ

نرخ اسعار امروز

1 دالر 73.0028 افغانی
1 یورو 85.5039 افغانی
1 درهم 19.8063 افغانی
1 تومان 0.0092 افغانی
1 کلدار 0.5649 افغانی
1 هندی 1.0708 افغانی

روزنامه های کابل

شاروال کابل

شاروال کابل

زندگی و کارنامه سرپرست شاروالی کابل

پوهنیار عبدالله حبیب زی فرزند سمونوال عبدالعزیز خان در سال 1362 خورشیدی در ولایت غزنی در یک خانواده متدین و روشنفکر دیده به جهان گشوده است. تعلیمات ابتدایی را در غزنی و تعلیمات متوسطه را در لیسه پاینده محمد شهید در کابل به پایان برده و سپس برای کسب تحصیلات عالی وارد پوهنحی انجنیری پوهنتون کابل شد و پس از تکمیل تحصیلات دوره لیسانس منحیث محصل ممتاز و کادر علمی، به صفت استاد در این پوهنحی تقرر یافت. آقای حبیب زی پس از مدتی تدریس در پوهنحی متذکره، از طریق بورسیه فولبرایت برای تحصیلات عالیتر به کشور امریکا رفت و مدرک ماستری خویش را در رشته انجنیری ترانسپورت از پوهنتون میسوری کلمبیا به درجه عالی دریافت نمود و سپس برای ادامه خدمت به اولاد وطن، دوباره به کشور بازگشت نمود. ایشان علاوه بر تحصیلات فوق الذکر، دارای تصدیق نامه های حرفه ای در بخش مدیریت پروژه (PMP)، و مجوز مدیریت کیفیت ساختمان نیز میباشند.
آقای حبیب زی بتاریخ 4 ثور 1395 مطابق فرمان شماره 338 مقام عالی ریاست جمهوری کشور به منظور حل مشکلات ترانسپورتی شهر کابل به صفت معین ترانسپورت این اداره تقرر یافت و کار پلانگذاری، طرح و تطبیق پالیسی ها و برنامه های جدید برای برون رفت از مشکلات ترانسپورتی شهر کابل را رویدست گرفت. مطالعه مقدماتی احداث خطوط متروبس در شهر کابل، مطالعه مدیریت آبهای سطحی و وضعیت سرک های شهر کابل از فعالیت های ایشان در این پست میباشد.
آقای عبدالله حبیب زی، یکماه پس از تقرر به صفت معین ترانسپورت، مطابق حکم جلالتمآب ریس جمهور کشور با حفظ سمت معینیت ترانسپورت، به حیث سرپرست شاروالی کابل تقرر حاصل نموده و تا امروز به این وظیفه ادامه داده است.
پیشنهاد انتقال مدیریت ترافیک شهر کابل از وزارت محترم امور داخله به شاروالی، جلب کادرهای جدید و متخصص به شاروالی کابل، اصلاح پروسه های مغلق اداری، مبارزه جدی با فساد اداری، خصوصی سازی بخش تنظیف پنج ناحیه مرکزی شهر کابل، احداث نخستین خط متروبس های شهری در شهر کابل، حل مشکل شهروندان از نظر آدرس یابی در شهر کابل، رویدست گرفتن برنامه تنظیم مجدد زمین در شهر کابل، آغاز تاسیس ماستر پلان مدیریت آبهای سطحی شهر کابل، احداث سرکهای معیاری عمومی و فرعی شهر و ده ها برنامه جدید دیگر از ابتکارات برنامه هایی است که پس از آمدن آقای حبیب زی به صفت سرپرست شاروالی کابل رویدست گرفته شده است.