وضعیت هوای کابل

لیست پرواز ها

اوقات شرعی کابل

اذان صبح 3:08 ق-ظ
طلوع آفتاب 4:47 ق-ظ
اذان ظهر 12:35 ب-ظ
اذان عصر 4:45 ب-ظ
اذان مغرب 6:56 ب-ظ
اذان خفتن 8:20 ب-ظ

نرخ اسعار امروز

1 دالر 79.4129 افغانی
1 یورو 88.6755 افغانی
1 درهم 21.5216 افغانی
1 تومان 0.0057 افغانی
1 کلدار 0.5427 افغانی
1 هندی 1.1291 افغانی

روزنامه های کابل

۳ هزار افغانی جریمه برای دوکان‌های که پیاده رو را مسدود می‌کنند

به‌هدف ایجاد سهولت برای شهروندان و انسجام امور ترافیک در ناحیۀ دوم تحت ریاست پوهنیار عبدالله حبیب‌زی سرپرست شاروالی کابل، جلسۀ هماهنگی با اشتراک مدیر ترافیک شهر، مسوولان ناحیۀ دوم و پولیس ترافیک موظف در ناحیۀ دوم روز گذشته تدویر یافت.
در این جلسه سرپرست شاروالی کابل به‌منظور رفع چالش ازدحام و راهکارهای مناسب جهت تنظیم جریان ترافیک در خصوص ساحات مرکزی شهر صحبت نموده گفت: به منظور تنظیم امور ترافیک ناحیۀ دوم باید هماهنگی نزدیک بین ناحیۀ و حوزۀ پولیس ترافیک به میان آید تا طرح‌ها و پلان‌ها به کمک و هماهنگی یکدیگر صورت گیرد. به گفتۀ حبیب‌زی، مقدار جریمۀ تخلفات ترافیکی در مواردی اندک بوده که با تعدیل قانون باید افزایش داده شود و پرداخت جریمه نیز از حالت دستی بیرون و از طریق بانک صورت گیرد تا جلو خودسری‌ها و فساد گرفته شود.
مطابق به فیصلۀ جلسه، دوکان دارانی‌که مواد و اجناس اضافی خویش را در پیاده‌رو عامه گذاشته و باعث انسداد پیاده رو می‌شوند، الی ۳ هزار افغانی جریمه می‌گردند.
به گفتۀ سرپرست شاروالی کابل، ظرفیت پولیس ترافیک کابل از طریق برگزاری سیمینارها و دوره‌های آموزشی اختصاصی بلند برده خواهد شد و نقشۀ هر حوزۀ پولیس ترافیک با لایحۀ وظایف کاری آنها نیز مشخص می‌گردد که مطابق به اصل مکافات و مجازات در هرهفته یک پولیس ترافیک برتر مورد تشویق معنوی و مادی قرار خواهد گرفت که در عین حال، پولیس ترافیک که سبب غفلت وظیفوی گردد مطابق به قانون با آن برخورد صورت می‌گیرد.
قابل ذکر است طرح کاهش ازدحام ترافیک یکی از چالش‌های عمدۀ شهری در سطح شهر کابل می‌باشد و در کنار تلف شدن وقت شهروندان هنگام تردد، نقصان اقتصادی را نیز به همراه دارد که شاروالی کابل مصصم به رفع این مشکل با عملی نمودن برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت خویش بوده که طرح کاهش ازدحام ترافیک ابتدا در ناحیۀ دوم "مرکز شهر" سپس در نواحی سوم، چهارم و دیگر نواحی شهر قابل تطبیق می‌باشد