پیام سرپرست شاروالي کابل به مناسبت حلول سال نو خورشیدی

بسم الله الرجمن الرحیم

خوشا عشرت سرای کابل و دامان کوهسارش

بر دل گل میزند مژگان هر خارش

هموطنان عزیز و شریف افغانستان، شهروندان عزیز شهر کابل! سال نو وسیله ای است برای اظهار عبودیت و تواضع انسان ها در مقابل پروردگار. اینجانب به نماینده گی از فامیل 8 هزار نفری شاروالی کابل حلول سال نو و بهار پر طراوت را که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت میباشد به تمامی هموطنانم تبریک و تهنیت عرض نموده سال سر شار از برکت و معنویت را از درگاه خداوند منان برای همه عزیزان تمنا نموده و ضمن درود بر روان پاک شهدای اسلام بخصوص شهدای افغانستان، به خانواده های شهدا تسلیت عرض مینمایم.


شهر کابل به حیث بزرگترین شهر افغانستان مرکز وحدت ملی همه اتباع و اقوام کشور ، بازتاب دهنده هویت بزرگ ملی و جمعی کشور می باشد. کابل برای ما صرف یک نام نیست بلکه تداعی کننده جریانات و رویداد های مهم تاریخی و صفحه زرینی از کارنامه های سیاسی، مدنی و فرهنگی نیاکان ماست که برای نسل های بعدی کشور به میراث مانده است، از اینرو شهرکابل، به حیث بزرگترین شهر افغانستان، شهر تجارت، فرهنگ، اقتصاد و مرکز اختلاط، آمیزش مدنیت ها و کلتور ها و هویت های متعدد و دریک کلام مرکز وحدت ملی همه اتباع و اقوام کشور،  بازتاب دهنده هویت بزرگ ملی و جمعی مشترک ما می باشد. شاروالی کابل به مثابه یگانه نهاد شهری در اداره این شهر، با درک و نگاه به گذشته، آینده بزرگترین شهر یعنی پایتخت را با تحکیم و تعمیم و پیوند دادن به ارزش های تاریخی و فرهنگی مسولیت بس عظیمی برای فراهم نمودن زمینه های زنده گی بهتر و با امکانات رفاهی لازم به عهده دارد.

شهروندان محترم کابل!

بهار از راه میرسد تا بیاموزیم مهر ورزیدن الگویی ناب دارد به نام بهار  و خالقی دارد که بی دریغ میبخشد تا زنده بودن مان را غرق در حلاوت و طراوت نماید. خدمت به مردم نیز با الگو گرفتن از روح بهار ، شور تازه ای در شهر ایجاد خواهد کرد. چنانچه که ذات و مسوولیت مدیریت شهری خدمت بیدریغ شایسته و پیوسته به مردم برای ارائیه خدمات بهتر، آبادانی، عمرانی و رفاهی است. شاروالی کابل با فرا رسیدن بهار طبیعت، عهد و میثاق خود را با شهروندان محترم شهر کابل برای ارائیه خدمات بهینه و سودمند تجدید میکند تا سالی سرشار از برکت، وحدت، آرامش و همدلی را پیش رو داشته باشیم. ما پیوسته تلاش نموده و می نماییم تا در برنامه ریزی های شهر خویش اصل مشارکت مردم را تسجیل نماید.

شهروندان عزیز پایتخت!

سال نو فرصتی است برای بهتر شدن، بهتر بودن و بهتر ماندن. در سال که گذشت با حمایت مسوولان و همدلی و تعامل شهروندان و تلاش شبانه روزی کارکنان شاروالی کابل گام های بلند در جهت عمران و آبادانی شهر برداشته شده که امید است در سال جدید شاهد بهر برداری ازین طرح ها باشیم. ما از مردم شریف و نجیب شهر کابل  انتظار داریم تا با رعایت فرهنگ والای افغانی و اسلامی ما را به تحقق اهداف عمرانی و ارایه خدمات شهری یاری و همکاری نموده و در برنامه های نهال شانی؛ حشر های عمومی تنظیفی و سایر برنامه های ملی شهری فعالانه اشتراک نمایند. یکبار دیگر سال نو و بهار نو را به همه ای هموطنان عزیز تبریک و تهنیت گفته امید سال سرشار از خوشی، صلح و صفا، سلامتی و صمیمیت، محبت، همدلی و یک پارچگی داشته باشیم.

 

اخبار

بیشتر

اعلانات