وضعیت هوای کابل

لیست پرواز ها

اوقات شرعی کابل

اذان صبح 4:00 ق-ظ
طلوع آفتاب 5:00 ق-ظ
اذان ظهر 12:30 ب-ظ
اذان عصر 4:20 ب-ظ
اذان مغرب 6:05 ب-ظ
اذان خفتن 7:20 ب-ظ

نرخ اسعار امروز

1 دالر 75.4993 افغانی
1 یورو 88.1063 افغانی
1 درهم 20.4213 افغانی
1 تومان 0.0060 افغانی
1 کلدار 0.5909 افغانی
1 هندی 1.0658 افغانی

روزنامه های کابل

پیام سر پرست شاروالی کابل در رابطه به روز جهانی کارگر

یازدهم ثور یا اول ماه می برابر است با روز جهانی کارگر، 132 سال قبل ؛ در سال 1886 میلادی  شماری از کارگران در ایالات متحده آمریکا به خاطر کاهش ساعات کاری و افزایش مزد، دست به گردهم آیی ها و اعتصابات زدند که بزرگترین مجتمع آنها در شهر"شیکاگو" بود. هر چند رفته رفته دامنه این گرد هم آیی ها و اعتصاب ها توسط قشر کارگر در سایر کشور های جهان نیز وسعت یافت اما جنبش الهام بخش آنها در شیکاگو پس از چهار روز اعتصاب کاری به خشنوت گرایید و واکنش های تند دولت آن زمان را بر انگیخت و در نتیجه چندین کشته و زخمی گذاشت و شماری هم اعدام و یا هم به حبس ابد محکوم شدند.
در حقیقت این روز منشا عدالتخواهی کارگران  بود که بیشتر در معرض فشار های کاری و اجتماعی قرار داشته اند.از این روز به جز از ایالات متحده امریکا و کانادا بسیاری از کشور های جهان گرامیداشت به عمل می آورد .  در کشور های جهان سومی بیشتر از این روز تجلیل به عمل می آید البته به دلیل عدم مساوات در حقوق،ساعات کاری، بیمه های فراگیر، مصوونیت های کاری و از این دست معضلات دیگر تجلیل از این روز در کشور های فقیر و جنگ زده خیلی اهمیت داشته است.
کشور عزیز ما افغانستان نیز از کشور هایی است که با سپری شدن چندین دهه جنگ و تحمل بد بختی های فراوان اجتماعی که رفاه مردم را برهم زد، بیکاری در آن بیداد می کند. حکومت افغانستان در راستای فقر زدایی و اشتغال زایی تلاش هایزیادی را روی دست دارد .
شاروالی کابل منحیث اداره خدماتی با روی دست گرفتن برنامه های فراگیر در سطح شهر زمینه را برای جذب تعدادی از جوانان فراهم کرد و آنان را در چوکات و محدوده فعالیت های خویش به کار استخدام کرده است و به این ترتیب زمینه را برای بیش از صدها تن فراهم کرده است.
شاروالی کابل در راستای خدمتگذاری به شهریان کابل متعهد عمل کرده و هر از گاهی بست های خالی اش را از طریق وبسایت و سایروسایل نشراتی به اسرع وقت جهت آگاهی مردم به نشر می سپارد تا زمینه کاریابی را برای شهریان کابل و سایر هموطنان عزیز فراهم نماید.
. همچنان برای دریافت بست های کاری و آگاهی از سایر موارد به لینک های ذیل مراجعه فرموده و دیدگاه های تان را با ما شریک سازید