وضعیت هوای کابل

لیست پرواز ها

اوقات شرعی کابل

اذان صبح 5:32 ق-ظ
طلوع آفتاب 6:58 ق-ظ
اذان ظهر 12:30 ب-ظ
اذان عصر 3:20 ب-ظ
اذان مغرب 5:03 ب-ظ
اذان خفتن 6:20 ب-ظ

نرخ اسعار امروز

1 دالر 75.90 افغانی
1 یورو 81.80 افغانی
1 درهم 19.7667 افغانی
1 تومان 0.0017 افغانی
1 کلدار 0.2571 افغانی
1 هندی 0.8316 افغانی

روزنامه های کابل

تدویر کنفرانس مطبوعاتی امضای تفاهمنامه همکاری میان شاروالی کابل و وزارت امور مالیه بخاطر جمع آوری عواید از اصناف شهر

 


به هدف جمع آوری درست عواید دولت، به تاریخ 14 دلو سال 1396، یک تفاهمنامۀ همکاری میان وزارت امور مالیه و شاروالی کابل در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت به امضا رسید.
حین امضای این تفاهمنامه، پوهنیار عبدالله حبیب زی سرپرست شاروالی کابل پیرامون عواید ملی که منبع تمویل پروژه های عام المنفعه و برنامه های مختلف ادارات دولتی برای عرضه خدمات به مردم است، روشنی انداخته افزود:
شاروالی کابل اخیرا با اجرای یک سروی دقیق توانسته است که مشخصات تمام اصناف و متشبثین شهر کابل را که تعداد آنها حدود 136000 میباشد، از قبیل موقعیت، مالک، نوع فعالیت و غیره را ثبت و در یک دیتابیس معیاری بگنجاند.
سرپرست شاروالی کابل گفت پرداخت تکس و مالیات از مسئولیت های عمده شهروندان بحساب میرود که لازم است تمام شهروندان به خصوص اصناف بخاطر تطبیق برنامه ها و پروژه های عام المنفعه و توسعوی، به آن عمل نمایند.
متعقاقباً نجیب الله وردک معین عواید و گمرکات وزارت مالیه روی روند موثر جمع آوری عواید دولت روشنی انداخته افزود: با هماهنگی ادارات مختلف می توانیم عواید ملی را به گونۀ هرچه بهتر جمع آوری نموده و ازینطریق به یک دولت خود کفا و کارا برای خدمت رسانی به نیازمندی های مردم دست یابیم.
گفتنیست که در آینده، مطابق مواد این تفاهمنامه، تمدید و یا لغو جواز اصناف از سوی شاروالی کابل، مشروط بر تصفیه مالیات آنها بوده و برعکس، جمع آوری مالیات اصناف از سوی وزارت امور مالیه مشروط بر اخذ یا تمدید جواز اصناف خواهد بود.