وضعیت هوای کابل

لیست پرواز ها

اوقات شرعی کابل

اذان صبح 3:30 ق-ظ
طلوع آفتاب 4:41 ق-ظ
اذان ظهر 1:00 ب-ظ
اذان عصر 4:50 ب-ظ
اذان مغرب 7:15 ب-ظ
اذان خفتن 8:45 ب-ظ

نرخ اسعار امروز

1 دالر 71.09 افغانی
1 یورو 76.24 افغانی
1 درهم 19.33 افغانی
1 تومان 1.200 افغانی
1 کلدار 255 افغانی
1 هندی 820.50 افغانی

روزنامه های کابل

ریاست مالی واداری


معرفی مختصر و تاریخچه: ریاست مالی و اداری یکی از ریاست‌های کلیدی شاروالی‌کابل بوده و به حیث ستون فقرات شاروالی‌کابل کار می‌نماید.

تشکیلات: ریاست اداری در دوره دوم شاروالی‌کابل در سال (۱۳۳۲ ه.ش) روی کار آمد که تشکیل این ریاست دارای یک بست معاونیت حسابی، یک بست مدیریت عمومی خدمات و به تعداد (16) مدیریت میباش.

چارت تشکیلاتی ریاست مالی و اداری

وظایف و مسوولیت های ریاست مالی و اداری: ریاست مالی و اداری وظایف خویش را در مطابقت به لایحۀ وظایف این ریاست انجام می‌دهند. با روی کار آمدن رهبری جدید، قانون مداری و شفافیت در تمام پروسه‌های کاری این ریاست و مدیریت‌های آن با جدیدیت تمام در نظر گرفته می‌شود. ارایۀ خدمات عمومی یکی از مهم‌ترین وظایف این ریاست می‌باشد. مسئوولیت فراهم‌آوری خدمات حمایوی، تهیه و تدارکات اجناس، مواد ساختمانی و سرکسازی، روغنیات و پرزه جات وسایط از جمله مهمترین وظایف این ریاست بشمار میرود؛ ساختار بودجه و تشکیل سال مالی شاروالی‌کابل هم یکی دیگر از وظایف مهم این ریاست میباشد. این ریاست همچنان مسئوولیت اجرای حواله‌های معاشات و پرداخت‌ها را به عهده دارد و در اجرا و تهیه نمودن هرگونه پیشنهادات اصولی ادارات محترم شاروالی‌کابل اقدامات بموقع و قانونی می نماید.  تنظیم وسایط، ثبت اجناس خریداری شده، تهیۀ قرطاسیه و مفروشات دفتر نیز از جمله وظایف این ریاست بوده و میباشد . 

برای دریافت لایحه وظایف ریاست مالی و اداری اینجا کلیک کنید