وضعیت هوای کابل

لیست پرواز ها

اوقات شرعی کابل

اذان صبح 3:28 ق-ظ
طلوع آفتاب 5:01 ق-ظ
اذان ظهر 12:35 ب-ظ
اذان عصر 4:36 ب-ظ
اذان مغرب 6:43 ب-ظ
اذان خفتن 7:14 ب-ظ

نرخ اسعار امروز

1 دالر 88.4918 افغانی
1 یورو 86.5044 افغانی
1 درهم 24.1359 افغانی
1 تومان 0.0032 افغانی
1 کلدار 0.3754 افغانی
1 هندی 1.0439 افغانی

روزنامه های کابل

پیام پوهنیار احمد ذکی سرفراز شاروال کابل به مناسبت هفته شهید!

بسم رب الشهداء و الصديقين

وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ

هژدهم سنبله، مصادف است به سالروزِ شهادت قهرمان ملی کشور و آغاز هفته شهید، یاد کرد از این روز ، در واقع یاد بود از قهرمانی‌ها و فداکاری‌هایست که مردم کشور ما از حریم مقدس خویش با بهای خون شان حراست و پاسداری نموده‌اند.

هموطنان مسلمان و شهید پرور!

شهادت، سنگرِ ابر مردانی‌ست که درس ایثار و فداکاری را برای دیگران به ارمغان می‌آورد تا پایگاه حق و حقیقت، راستی و درستی، نیکی و نیکو کاری را مستحکم ساخته باشد.

دین مقدس اسلام برای شهادت و کسی که در راهِ حق و حقیقت از سرو جان می‌گذرد، مراتب والایی را مقرر و معین کرده‌است. شهید می‌میرد تا برای دیگران زنده‌گی بیخشد؛ شهید برای پایداری حقیقت و حقانیت، سر در راه می‌گذارد تا به همه درس دهد که رونده‌گان آن راه باشند و بتوانند درخت حقیقت را نیرومندی و باروری بخشند، تا این درخت همواره سرسبز و پایدار بماند و همیشه بهار باشد!

رهبری و منسوبین شاروالی کابل هفته شهید را که یاد بود از قهرمانی‌ها و جانبازی فرزندان سلحشور و آزادیخواه این سرزمین است تلقی می‌شود را گرامی‌ می‌دارد و از بارگاهِ یکتای بی‌همتا به شهدای گلگون کفن این سرزمین بهشت برین را استدعا نموده مسئلت می‌دارد تا به برکت مقام والای شهدا صلح سراسری و شکوفایی میهن عزیز ما را به ارمغان آورد.