وضعیت هوای کابل

لیست پرواز ها

اوقات شرعی کابل

اذان صبح 3:28 ق-ظ
طلوع آفتاب 5:01 ق-ظ
اذان ظهر 12:35 ب-ظ
اذان عصر 4:36 ب-ظ
اذان مغرب 6:43 ب-ظ
اذان خفتن 7:14 ب-ظ

نرخ اسعار امروز

1 دالر 87.4750 افغانی
1 یورو 92.2200 افغانی
1 درهم 23.8250 افغانی
1 تومان 0.0028 افغانی
1 کلدار 0.3575 افغانی
1 هندی 1.0263 افغانی

روزنامه های کابل

رئیس جمهور غنی: غاصبان، زورمندان و افراد مسلح غیر مسئول باید سرکوب شوند

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در ادامۀ سلسله برنامه های گفتمان ملی، با نمایندگان اقشار مختلف ولسوالی های سروبی، خاک جبار، موسهی، چهارآسیاب و باشندگان ناحیه بیستم شهرکابل، در قصر سلام خانۀ ارگ دیدار کرد.

ابتدا عدنان ساحل، مولوی قدرت الله همت، خوږې بابکرخیل، انجنیر ذبیح الله سهاک و طلامحمد اتمانزی به نمایندگی از دیگران صحبت کردند و از رئیس جمهور بخاطر دیدار و بحث هایش با مردم، تشکر نمودند.

آنان مشکلات و پیشنهادات شان را در رابطه به بورسیه های تحصیلی، تشکیل مکاتب، استخدام معلمین اناث و بازسازی مکاتب، بندهای آب، تالار جلسات، مدارس برای قشر اناث، کودکستان، اعمار سرک خاک جبار و ازره و استدیوم ورزشی، بازسازی و رسمی ساختن مساجد، فراهم نمودن زمینه کار برای علما و جوانان، تامین امنیت، ترانسپورت، برق، کوتاه ساختن دست زورمندان، ارتقای شفاخانۀ سروبی، تطبیق برنامه میثاق شهروندی، سرک های جگدلک و تیزین و رسمی ساختن کلینیک جگدلک، احداث سرک موسهی، سرک های فرعی، سهیم ساختن بزرگان مناطق متذکره در پروسه صلح و تجهیز و ارتقای شفاخانه ها، با رئیس جمهور شریک ساختند.

رئیس جمهور غنی ضمن خوش آمدید به اشتراک کنندگان، گفت: از اینکه مشکلات مردم را به صورت واضح شریک ساختید، تشکر می کنم. تشخیص من و شما یکی است، با شما برخورد دوگانه صورت گرفته است و از این وضعیت نه من و نه شما، راضی هستید.

رئیس جمهور کشور خطاب به مسئولین، گفت: امروز نمایندگان چهار ولسوالی محروم ولایت کابل اینجا حضور دارند، از تمام وزارتخانه ها بخاطر حل مشکلات این ولسوالی ها، طرح مشخص می خواهم.

همچنان رئیس جمهور غنی گفت: افغانستان دارای منابع فراوان است، اما شماری از افراد، جلو اصلاحات و استفاده از این منابع را گرفته اند. بر اساس خواست و حمایت شما هرگز برای آنان اجازه چنین کاری را نخواهیم داد.

رئیس جمهور کشور به والی کابل هدایت داد تا یکجا با نمایندگان این چهار ولسوالی میکانیزمی را ترتیب نماید که بر اساس آن پیشرفت ها و مشکلات باقی مانده، تشخیص شوند. وی افزود که به منظور ارزیابی پیشرفت ها و دستآوردها، در هر چهار ماه با مردم نشست خواهم داشت.

رئیس جمهور غنی با اشاره به تخریب سرک ها بر اثر رفت و آمد موترهای تناژ بلند، افزایش کرایه و اخذ کرایه دو تا چند نفر از یک خانم، گفت که اگر مسئولین ترانسپورت در این خصوص و موارد مشابه دیگر مشکلات موجود را حل نکنند و رفتار شان را اصلاح ننمایند، با آنان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

رئیس جمهور با تاکید گفت که برای غاصب، زورگو و افراد مسلح غیر مسئول در افغانستان جای وجود ندارد، چون مردم از دست آنان به فغان رسیده اند و خواستار سرکوب غاصبین، زورگویان و افراد مسلح غیر مسئول هستند.