وضعیت هوای کابل

لیست پرواز ها

اوقات شرعی کابل

اذان صبح 3:28 ق-ظ
طلوع آفتاب 5:01 ق-ظ
اذان ظهر 12:35 ب-ظ
اذان عصر 4:36 ب-ظ
اذان مغرب 6:43 ب-ظ
اذان خفتن 7:14 ب-ظ

نرخ اسعار امروز

1 دالر 95.7250 افغانی
1 یورو 107.6643 افغانی
1 درهم 25.4900 افغانی
1 تومان 0.0036 افغانی
1 کلدار 0.5239 افغانی
1 هندی 1.1514 افغانی

روزنامه های کابل

نشست مشورتی روی چگونگی احداث سرک تانک لوگر الی چهل دختران

19 میزان 1396

 

 کار ساختمان سرک 60 متره تانک لوگر الی ساحه چهل دختران که از سالیان متمادی بدینسو ورد زبانها بوده و خصوصا باشندگان محل منتظر رویدست گرفتن آن از سوی شاروالی کابل بودند، به بحث گرفته شد.
طی نشست مشورتی که بعد از ظهر روز سه شنبه مورخ ۱۸ میزان سال 1396 از سوی پوهنیار عبدالله حبیب زی سرپرست شاروالی کابل در مقر این اداره دایر گردیده بود، چگونگی احداث این سرک در حالی که عبدالقادر ځاځی وطندوست منشی ولسی جرگه و قدرت الله سهاک نماینده مردم در ولسی جرگه نیز حضور داشتند، با بزرگان، محاسن سپییدان، وکلای گذر و باشندگان مسیر این سرک در میان گذاشته شد.
نخست سرپرست شاروالی کابل روی ارزش سرک یاد شده به تفصیل صحبت نموده افزود: این سرک در امتداد جنوب کابل در کاهش ازدحام، رشد اقتصاد و بلند رفتن سطح زندگی باشندگان ساحات مرتبط نقش اساسی دارد، و خوشبختانه اخیراً شاروالی کابل توانسته است با مطالعات همه جانبه فنی و مسلکی مراحل سروی و دیزاین این سرک را به طور علمی و مطابق معیارهای شهری و بین المللی به پایه اکمال برساند.
سرپرست شاروالی کابل در زمینه نقاط استملاکی مسیر این سرک معلومات داده و از تلف نشدن حق شهروندانی که ملکیت های شان تحت پروسه استملاک قرار میگیرد اطمینان داده و خاطر نشان ساخت که شاروالی کابل آماده گی های هرچه لازم را جهت تطبیق درست پروسه استملاک روی دست گرفته تا مطابق قانون زمینه کار عملی ساختمان اساسی این سرک آغاز گردد.
متعاقباً منشی ولسی جرگه روی هماهنگی مردم محل و حمایت از تطبیق این پلان شاروالی کابل تمرکزنموده و در رفع موانعی که سد راه پروژه میگردند وعده هرگونه همکاری را با ادارۀ شاروالی کابل اعلام نمود که این پروژه حیاتی و پرمنفعت به شکل درست آن اجرا گردد.
سپس بزرگان اهالی آن منطقه هرکدام بالنوبه ضمن حمایت و ابراز خرسندی از اجرای پروژۀ مذکور، سوالات و پیشنهادات شانرا جهت روشن شدن پروسه استملاک و چگونگی ساختمان این سرک پیشکش نمودند که از جانب رهبری شاروالی کابل به آنها وضاحت لازم داده شد.
در اخیر سرپرست شاروالی کابل یک بار دیگر، کار حجم گیری و خط اندازی این سرک را که قرار است تا چند روز آینده آغاز گردد، تکمیل دیزاین و نقشه جدید، پروسه تدارکاتی و سایر مسایل مرتبط به احداث سرک مذکور را به معرفی گرفت که مورد قناعت اشتراک کننده گان این نشست قرار گرفت.