وضعیت هوای کابل

لیست پرواز ها

اوقات شرعی کابل

اذان صبح 5:31 ق-ظ
طلوع آفتاب 6:58 ق-ظ
اذان ظهر 12:35 ب-ظ
اذان عصر 3:31 ب-ظ
اذان مغرب 5:13 ب-ظ
اذان خفتن 6:38 ب-ظ

نرخ اسعار امروز

1 دالر 76.8844 افغانی
1 یورو 85.8000 افغانی
1 درهم 21.0386 افغانی
1 تومان 0.0061 افغانی
1 کلدار 0.4874 افغانی
1 هندی 1.0866 افغانی

روزنامه های کابل

تدویر جلسه مشترک هماهنگی به خاطر کاهش ازدحام ترافیکی و ترانسپورت:

به خاطر کاهش ازدحام ترافیک و حل مشکلات ترانسپورتی شهر کابل بعد از ظهر روز شنبه 9 جدی 1396 جلسه مشترک هماهنگی میان شاروالی کابل، وزارت ترانسپوت، لوی سارنوالی، قوماندانی زون 101 آسمایی و ترافیک شهر در تالار کنفرانس های شاروالی کابل تدویر یافت.
در این جلسه که پوهنیار عبدالله حبیب زی سرپرست شاروالی، حمید الله طهماسی وزیرترانسپوت و هوا نوردی، مسیح الله محبوب معین خدمات شهری، شیخ احمد متین وارسی کننده معینیت ترانسپورت شاروالی کابل، صادق خان معاون امور امنیتی قوماندانی زون 101 آسمایی ونمایندگان ادارات یاد شده اشتراک ورزیده بودند، نخست سرپرست شاروالی کابل، پیرامون طرح کاهش ازدحام شهر کابل صحبت نموده گفت: موجودیت دست فروشان، کراچی های سیار، توقف بی جای وسایط نقلیه و عدم رعایت قوانین و مقررات شهری از سوی برخی شهروندان، از علت های اساسی موجودیت ازدحام در نقاط مختلف شهر کابل است که به خاطر تحقق نظام شهری لازم دانسته میشود تا ادارات ذیربط دست بدست هم داده و وضعیت شهر کابل را بهبود بخشیم.
همچنان سرپرست شاروالی کابل ایجاد ترمینل های ترانسپورتی را در پلان میان مدت کاهش ازدحام در زون های مختلف شهرکابل یک اولویت دانسته در ساخت آن مطابق به میکانیزم مشخص خواهان همکاری وزارت محترم ترانسپورت و هوا نوردی گردید.
متعاقباً وزیر ترانسپورت و هوا نوردی افغانستان، روی چالش های ترانپسورتی شهر کابل و موجودیت ازدحام صحبت نموده گفت: در قدم نخست لازم است تا کمیسیون مشترک کاهش ازدحام، وسایط شخصی و یا شرکت های ترانسپورتی که باعث بی نظمی در شهر گردیده اند، را با جریمه ها، توقیف واسطه های متخلف الی سه روز و در صورت تکرار تخلف با لغو جواز فعالیت، آنها را تنبیه نمایند.
وی خاطر نشان کرد که نباید آرامش شهروندان و نظم شهری از سوی شماری از افراد سودجو و فرصت طلب صدمه ببیند، و لازم است تا افراد متخلفی که به اخاذی و بی نظمی در سطح شهر می پردازند و یا از نام دستفروشان و هموطنان معلول ما سوء استفاده میکنند، هرچه زود تر شناسایی و به پنجه قانون سپرده شوند.
سپس اشتراک کنندگان این جلسه هریک روی رفع چالش دست فروشان، کراچی های سیار، کپه ها و موجودیت بی نظمی در ترانسپورت شهری کابل نظریات و پیشنهادات شانرا ابراز نمودند.
در اخیر سرپرست شاروالی کابل تطبیق راهکارهای مشخص و سنجیده شده برای کاهش ازدحام و رفع چالش های ترانسپورت عامه شهر کابل را حتمی دانسته و تاکید بر هماهنگی ادارات ذیربط و برداشتن گام های عملی در زمینه گردید.