وضعیت هوای کابل

لیست پرواز ها

اوقات شرعی کابل

اذان صبح 3:30 ق-ظ
طلوع آفتاب 4:41 ق-ظ
اذان ظهر 1:00 ب-ظ
اذان عصر 4:50 ب-ظ
اذان مغرب 7:15 ب-ظ
اذان خفتن 8:45 ب-ظ

نرخ اسعار امروز

1 دالر 71.09 افغانی
1 یورو 76.24 افغانی
1 درهم 19.33 افغانی
1 تومان 1.200 افغانی
1 کلدار 255 افغانی
1 هندی 820.50 افغانی

روزنامه های کابل

ریاست عواید

 معرفی مختصر و تاریخچه: ریاست عواید از جمله ریاست های سکتوری و پالیسی‌ساز شاروالی‌کابل است که در ابتدا عواید توسط گذرها یا کلانتری‌ها جمع آوری می‌شد اما بعدها درسال (۱۳۳۲ه.ش) با ایجاد مدیریت بلدیه عواید تحت نام صفایی تحصیل می‌شد؛ مدیریت بلدیه به ریاست ارتقاء یافت و در چوکات آن مدیریت عایدات تشکیل گردید که عواید بدست آمده نیز توسط این مدیریت جمع آوری می گردید. در سال (۱۳۵۲ ه.ش) آمریت عواید ایجاد و تمام محصولات از طریق این آمریت تحصیل می‌گردید، در اثر این انکشاف ها آمریت عواید به ریاست ارتقاء نموده که تاکنون در تشکیل شاروالی‌کابل فعالیت می‌نماید.

هدف: هدف اصلی این ریاست جمع آوری عواید، دریافت منابع جدید عوایدی در شهر به منظور بلندبردن سطح عوایدی و تقویه بنیه مالی شاروالی و تمویل مصارفات این اداره جهت ارایه بهتر و بیشتر خدمات شهری برای شهروندان کابل می‌باشد.
تشکیلات: این ریاست در تشکیل خود 10 مدیریت (55) کارمند و (14) پرسونل خدماتی می باشد.

چارت تشکیلاتی ریاست عواید

وظایف و مسوولیتها: مسوولیت مستقیم جمع آوری عواید، نظارت از عواید، ایجاد پالیسی برای عواید و تقسیم پلان عوایدی به ریاست‌های که دارای منابع عوایدی هستند را در روشنی قوانین، مقررات و لوایح نافذه به عهده دارد. همچنان این ریاست مسوولیت دریافت و ایجادمنابع جدید عوایدی، بازنگری قوانین، مقررات و لوایح بخشهای عوایدی به منظور بلند بردن سطح عواید شاروالی‌کابل را به عهده دارد. 

برای دریافت  لایحه وظایف ریاست عواید اینجا کلیک کنید.